Nasi lekarze

dr n. med. Mikołaj Maga

Specjalizacje Angiologia USG doppler układ tętniczy USG doppler układ żylny USG doppler układ wrotny
Wykształcenie Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe Oddział Kliniczny Angiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Działalność naukowa Jest autorem lub współautorem 12 oryginalnych artykułów naukowych z zakresu chorób naczyń opublikowanych na łamach międzynarodowych prestiżowych czasopism medycznych. W 2020 roku uzyskał grant badawczy Narodowego Centrum Nauki
Komunikacja w języku:
  • polski
  • angielski

Mikołaj Maga - zajmuje się angiologią. Jest to dziedzina medycyny zajmująca się układem krwionośnym (naczyniowym) oraz limfatycznym. Swoim pacjentom pomagam w rozpoznawaniu i leczeniu chorób naczyń tętniczych, żylnych, mikrokrążenia i chorób układu chłonnego.

 

Moją główną osią zainteresowań medycznych są schorzenia obejmujące:

 

  • Miażdżycę (zarówno tętnic szyjnych jak i kończyn dolnych),

  • niewydolność żylną (żylaki, pajączki naczyniowe),zakrzepicę kończyn dolnych i górnych

  • zespół górnego otworu klatki piersiowej (TOS)

  • zespół Reynauda,

  • chorobą Burgera

  • zespół przekrwienia miednicy (PCS),

  • defekty przetok dializacyjnych

  • zaburzenia lipidowe (wysoki cholesterol)

 

 

 

Najczęstsze przesłanki do wizyty u angiologa to:

 

  • bóle kończyn dolnych szczególnie nasilone w czasie chodzenia

  • żylaki kończyn dolnych,

  • ból i twardość żylaków

  • nagły obrzęk kończyny dolnej

  • niegojące się rany kończyn dolnych

  • zespół stopy cukrzycowej

  • obrzęknięte nogi i kostki oraz uczucie tzw. ciężkich nóg, które zwykle pojawia się wieczorem po całym dniu pracy (stojącej lub siedzącej)

  • obrzęki kończyn lub pojawianie się żylaków w czasie ciąży

  • pajączki na skórze,

  • zawroty głowy i zaburzenia widzenia

  • podwyższone wyniki cholesterolu

  • uczucie zimnych stóp i dłoni

  • spadek skuteczności dializ

 

 

Jak wygląda wizyta u angiologa?

Wizyta rozpoczyna się od rozmowy, a więc wywiadu lekarskiego. Obejmuje także badanie fizykalne oraz diagnostykę obrazową. Niezależnie od przyczyny wizyty, w jej trakcie wykonuję badania USG Doppler naczyń różnych okolic lub/i kapilaroskopię. Badania są wykonywane kompleksowo, zawsze obustronnie i dokładnie. W przypadku USG Doppler żył lub tętnic kończyn dolnych obejmuje ono także naczynia biodrowe.

 

 

Dlaczego wybrać mnie?

 

  • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

  • Ukończyłem także Akademię Flebologii. Jest to jedyny w Polsce cykl szkoleń z zakresu chorób żył akredytowany przez European Board of Phlebology UEMC.

  • W Roztoczańskiej Szkole Ultrasonograficznej ukończyłem kursy z zakresu badań USG Doppler żył jak i tętnic.

  • Jestem autorem lub współautorem 21 oryginalnych artykułów naukowych z zakresu chorób naczyń opublikowanych na łamach prestiżowych międzynarodowych czasopism medycznych.

 

  • W 2020 r. uzyskałem grant badawczy Narodowego Centrum Nauki „Preludium” na realizację projektu dotyczącego: „Roli procesów zapalno-zakrzepowych w niedokrwieniu kończyn dolnych”.

 

  • Moje działania badawcze doceniło Europejskie Towarzystwo Miażdżycowe EAS – otrzymałem tytuł Young Investigator Fellowship (w 2019 r. i w 2021 r.) dla najlepszych młodych naukowców zajmujących się tematyką miażdżycy.

 

  • W 2022 roku zostałem laureatem Nagrody im. Prof. R. Węgłowskiego Polskiego Towarzystwa Angiologicznego 2022 dla najlepszego młodego badacza zajmującego się tematyką naczyniową.

 

  • W pracy stosuje interdyscyplinarne podejście do pacjenta i koncentruje się na chorym, a nie wyłącznie na aspekcie somatycznym. Dzięki temu realnie działam na rzecz poprawy jakości życia chorych.

 

  • Obecnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu angiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a także uczestniczę w studiach doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń i umów się na wizytę.

 

Rozwiń Zwiń
Pytania i odpowiedzi
Gdzie przyjmuje angiolog dr Maga?

Doktor Maga przyjmuje pacjentów w Centrum Medycznym INTER-MED przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie, gdzie konsultuje pacjentów z zakresu chorób naczyń, jak i wykonuje badania USG doppler oraz zabiegi żylaków kończyn dolnych. W celu umówienia wizyty, badania lub zabiegu, prosimy o kontakt z rejestracją. 

Centrum Medyczne INTER-MED

ul. 1 Maja 27

42-217

Częstochowa

kontakt@intermed24.com.pl

(34) 324 55 26