Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

NOWY SPECJALISTA W PORADNI ANGIOLOGICZNEJ

Masz problemy z żylakami, pajączkami i bolą Cię nogi? Niech Twój problem zdiagnozuje specjalista

Do grona naszych specjalistów dołączył lek. Mikołaj Maga. Pan Doktor będzie konsultował i badań pacjentów w ramach PORADNI ANGIOLOGICZNEJ. 

Doktor jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Główną osią jego zainteresowań medycznych są schorzenia naczyń obejmujące miażdżycę, niewydolność żylną, malformacje naczyniowe, naczyniowe defekty estetyczne, zespoły Reynauda, zaburzenia przepływów dogłowowych, zespół przekrwienia miednicy czy defekty przetok dializacyjnych.  

Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z zakresu angiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz uczestniczy w studiach doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM. Jest absolwentem Akademii Flebologii – jedynego w Polsce cykl szkoleń z zakresu chorób żył akredytowany przez European Board of Phlebology UEMC. Ponadto ukończył kursy z zakresu badań USG naczyń krwionośnych Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonograficznej.

Jest autorem lub współautorem 12 oryginalnych artykułów naukowych z zakresu chorób naczyń opublikowanych na łamach międzynarodowych prestiżowych czasopism medycznych. W 2020 roku uzyskał grant badawczy Narodowego Centrum Nauki "Preludium" na realizację projektu dotyczącego roli procesów zapalno-zakrzepowych w niedokrwieniu kończyn dolnych. Działania badawcze  Doktora zostały docenione przez Europejskie Towarzystwo Miażdżycowe EAS poprzez przyznanie mi Young Investigator Fellowship dla najlepszych młodych naukowców zajmujących się tematyką miażdżycy w 2019 oraz 2021 roku.  W swojej pracy stosuje interdyscyplinarne podejście do pacjenta i zawsze koncentruje się na chorym nie tylko w aspekcie somatycznym, ale także na działaniu na rzecz poprawy jakości jego życia."


Angiologia to dziedzina, która specjalizuje się w chorobach naczyń (min. miażdżycy zarostowej tętnic obwodowych w tym szyjnych, chorobie żylnej zakrzepowo-zatorowej, zespole pozakrzepowym, niewydolności żylnej, żylakach kończyn, zaburzeniach mikrokrążenia itp.)
Więcej : 

https://intermed24.com.pl/n/angiologia

lek.med Mikołaj Maga

Centrum Medyczne INTER-MED

ul. 1 Maja 27

42-217

Częstochowa

kontakt@intermed24.com.pl

(34) 324 55 26