Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Program dla mieszkańców powiatu częstochowskiego

Mieszkańców powiatu częstochowskiego zapraszamy na bezpłatne konsultacje i badanie kolonoskopii w ramach "Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego".

Mieszkańców powiatu częstochowskiego zapraszamy na bezpłatne konsultacje i badanie kolonoskopii w ramach "Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego".

Program skierowany jest do osób , które kwalifikują się do grup wiekowych :

 - osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego niezależnie od wywiadu rodzinnego,
 - osoby w wieku 40-49 lat  bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

- osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespół Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

Do badania nie kwalifikują się osoby, które wykonywały kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

Udział w Programie rozpoczyna wypełnienie ankiety, którą można pobrać z naszej strony internetowej . Ankietę należy dostarczyć do nas - Centrum Medyczne INTER-MED mieszczące się w Centrum Medycznym i Biurowym 1 Maja 27 w Częstochowie lub skan drogą email ; kontakt@intermed24.com.pl

Ankieta weryfikowana jest przez personel recepcji, a następnie umawiana jest konsultacja z lekarzem kwalifikującym na badanie kolonoskopii.  Pacjent zakwalifikowany na badanie zostaje umówiony na termin badania, otrzymuje receptę i instrukcję przygotowania na badanie.

W ramach Programu nie ma refundacji znieczulenia (analgosedacji) . Pacjent może wykupić dodatkowo tą usługę medyczną.

Więcej informacji w naszej recepcji na miejscu lub telefonicznie : 787 653 980  albo 787 653 980

"Program profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego" finansowany jest z budżetu powiatu częstochowskiego.