Nasi lekarze

dr n. med. Maciej Janik

Specjalizacje Hepatologia (choroby wątroby) Elastografia wątroby Choroby wewnętrzne (interna)
Wykształcenie Warszawski Uniwersytet Medyczny EASL School : Liver transplantation, Birmingham, Wielka Brytania 2019 Esophageal HRM & Impedance-pH, MMS Training Course, Enschede, Holandia 2016
Doświadczenie zawodowe Adiunkt, Klinika Hepatologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Działalność naukowa Autor ponad 30 publikacji i doniesień naukowych skupiających się na tematach związanych z chorobami wątroby, nieinwazyjną diagnostyką włóknienia wątroby oraz jakości życia w autoimmunologicznych chorobach wątroby, jak i po transplantacji wątroby.
Komunikacja w języku:
  • polski
  • angielski

Doktor Maciej Janik to lekarz specjalista chorób wewnętrznych zajmujący się chorobami wątroby, zarówno diagnostyką jak i leczeniem.

Opiekuje się pacjentami z przewlekłymi zapaleniami wątroby i dróg żółciowych, szczególnie o etiologii autoimmunologicznej (AIH, PSC, PBC).

Zajmuje się zarówno leczeniem pacjentów przed transplantacją wątroby, jak i opieką nad pacjentami w trakcie kwalifikacji do przeszczepienia wątroby oraz chorymi po zabiegu przeszczepienia wątroby, pracując w Oddziale Klinicznym Hepatologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych CSK UCK WUM ul. Banacha 1A, Warszawa, jak i przyszpitalnej Poradni Transplantacyjnej.

Doktor Maciej Janik jest również doświadczonym diagnostą w zakresie elastografii wątroby, zarówno metodą 2D-SWE, jak i TE (FibroScan).

Rozwiń Zwiń
Pytania i odpowiedzi
Gdzie przyjmuje hepatolog dr Maciej Janik?

Doktor Maciej Janik przyjmuje pacjentów w Centrum Medycznym INTER-MED przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie, gdzie konsultuje pacjentów z zakresu chorób wątroby i dróg żółciowych, jak i wykonuje badania elastografii wątroby - FibroScan lub SWE. W celu umówienia wizyty lub badania, prosimy o kontakt z rejestracją. 

Centrum Medyczne INTER-MED

ul. 1 Maja 27

42-217

Częstochowa

kontakt@intermed24.com.pl

(34) 324 55 26