Nasi lekarze

prof. Marek Hartleb

Specjalizacje Hepatologia (choroby wątroby) Gastroenterologia
Doświadczenie zawodowe Kierownik Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Działalność naukowa Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego (PTG-E)
Komunikacja w języku:
  • polski
  • angielski

Profesor Marek Hartleb jest specjalistą gastroenterologii, zajmującym się w szczególności diagnostyką i leczeniem chorób wątroby i dróg żółciowych.

Prof. Hartleb jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego oraz Kierownikiem Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Członek Rady Naukowej czasopism: Przegląd Gastroenterologiczny, Wiadomości Lekarskie, Medycyna po Dyplomie oraz World Journal of Gastroenterology.

Rozwiń Zwiń
Pytania i odpowiedzi
Jakie choroby leczy prof. Marek Hartleb?

Profesor Hartleb zajmuje się pełnym spektrum chorób wątroby i dróg żółciowych, jak i trzustki. Opiekuje się pacjentami zarówno na etapie początkowej diagnostyki, jak i w przypadkach zaawansowanych chorób wątroby (marskości) i przewlekłego zapalenia trzustki, oraz powikłań w tym raków wątrobowokomórkowych (HCC) i dróg żółciowych (CCA).

Diagnozuje i leczy wirusowe zapalenia wątroby typu A, B, C, alkoholową chorobę wątroby, niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby (NAFLD), hemochromatozę.

Ponadto zajmuje się rzadszymi chorobami wątroby i dróg żółciowych, do których zaliczamy autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AZW, AIH), pierwotne zapalenie dróg żółciowych (kiedyś nazywane pierwotną marskością żółciową, PBC), pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych (PSC), czy cholangiopatię-IgG4.

Profesor Hartleb zajmuje się również rzadkimi chorobami, jak choroba Wilsona, niedobór alfa1-antytrypsyny (alfa1-AT), czy rodzinnymi cholestazami warunkowanymi genetycznie.

Gdzie przyjmuje prof. Marek Hartleb?

Pan prof. Marek Hartleb przyjmuje w Centrum Medycznym INTER-MED w Częstochowie. W sprawie umówienia wizyty i sprawdzenia grafiku, zapraszamy do kontaktu z rejestracją. 

Centrum Medyczne INTER-MED

ul. 1 Maja 27

42-217

Częstochowa

kontakt@intermed24.com.pl

(34) 324 55 26