Nasi lekarze

dr n. med. Mateusz Knop

Specjalizacje Kardiologia dla dorosłych Kardiologia dla dzieci ECHO serca (UKG)
Wykształcenie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Doświadczenie zawodowe Adiunkt, Oddział Kliniczny Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Działalność naukowa Doktor jest współautorem 12 publikacji w medycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Kierownik zajęć dla VI roku medycyny oraz przewodniczącym Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Katedrze Kardiologii ŚUM w Katowicach.
Komunikacja w języku:
  • polski
  • angielski
Dyżury: Harmonogram w recepcji

Doktor w 2008 r ukończył studia medyczne  na Wydziale Lekarskim w Zabrzu (Ślaski Uniwersytet w Katowicach). Od 2009r jest związany zawodowo z Oddziałem Klinicznym Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - początkowo jako asystent, obecnie jako adiunkt. Doktorat pt. "Ocena skutecznosci zamykania ASD u dzieci do 3 roku zycia" obronil z wyroznieniem w 2016r; W 2017 r uzyskał tytul specjalisty kardiologa. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu farmakologicznym pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, w szczególności wrodzonymi wadami serca, zarówno u dzieci jak i dorosłych. Należy do zespołu lekarzy przeprowadzajacych zabiegi naprawcze w sercu, tj. m.in. zamykanie ubytków sercowych, poszerzanie zwężonych zastawek (alternatywnych do operacji kardiochirurgicznych, jednak bez otwierania klatki piersiowej; przeznaczyniowo) itd. Ponadto jest kierownikiem zajęć dla VI roku medycyny oraz przewodniczącym Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Katedrze Kardiologii. Doktor jest współautorem 12 publikacji w medycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Praca z pacjentem jest jego pasją i daje mu dużo satysfakcji.

Rozwiń Zwiń
Pytania i odpowiedzi
Gdzie przyjmuje kardiolog dr Knop?

Doktor Mateusz Knop przyjmuje pacjentów w Centrum Medycznym INTER-MED przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie, gdzie konsultuje pacjentów z zakresu kardiologii, jak i wykonuje badanie ECHO (USG serca) i interpretuje EKG, Holter EKG i Holter ciśnieniowy (ABPM). W celu umówienia wizyty lub badania, prosimy o kontakt z rejestracją. 

Centrum Medyczne INTER-MED

ul. 1 Maja 27

42-217

Częstochowa

kontakt@intermed24.com.pl

(34) 324 55 26